Blog Entries

Video z Meat Design Ostrava 2016

Přejeme vám všem nádherný, úspěšný, šťastný a designový rok 2017!
My už se nemůžeme dočkat, až se v listopadu 2017 zase všichni uvidíme. Pojďme si připomenout úžasnou atmosféru, kterou jsme společně tvořili na Meat designu tuto sezónu.
Děkujeme, že vás máme!

Video: Jan Polak, Jirka Staněk, Filip Košťálek
Hudba: Andels – Hangover

Sobotní brunch s Adamem Štěchem

Srdečně Vás zveme na sobotní brunch s Adamem Štěchem v kavárně Art Coffe v Domě umění na Jurečkově ulici v centru města.

Adam patří mezi respektované teoretiky designu, novináře a kurátory u nás. Je zakládajícím členem kreativní skupiny OKOLO, působí jako pedagog na pražské Scholastice, je členem Urban Expedition týmu, pravidelně píše pro časopis Dolce Vita. Je autorem desítek textů o designu a architektuře, spolupracoval jak s domácími médii, např. Esprit, Elle Decor, Reflex, Lidové noviny, Mladá Fronta Dnes, tak s prestižními světovými magazíny a blogy jako např. Wallpaper, Modernism, Cool Hunting, Domus nebo Architonic. Patří do mladé generace designérů, kurátorů a teoretiků, která určuje podobu české designérské scény.

VSTUP JE ZDARMA

Brány Meat Design Ostrava 2016 se otvírají

Máme otevřeno! Dnes do 21 hod. a v 18 hod. slavnostně zahajujeme.

Mobilní tiskárna na MD

Foto na plátno, velkoformátové fotky nebo vysněný plakát. To vše na Meat Designu můžete mít díky Tisknem.cz. My už od nich dárečky máme – plakáty, letáky, bannery a vše co k reklamě potřebujeme. Díky za to, že jsme vidět!

Marianne Bydlení

aneb bydlení jako životní styl. S Marianne Bydlení můžete nakouknout do cizích domovů a nechat se inspirovat některou z jejich proměn. A na MD si pak koupit vše potřebné:)

Jinálek a Ája – dětský koutek

Myslíme i na mrňata. Dětský koutek bude v provozu v sobotu a neděli po celou otevírací dobu.

Pro děti budou k dispozici skákadla, hračky, malý klidový koutek, bazének s kuličkami, klouzačka, kreativní dílnička, omalovánky a přijde se za nimi podívat i Jinálek 🙂

Hlídání Dětí: 50 Kč/hod

Malování na obličej: 50 Kč (děti umístěné v hlídacím koutku mají zdarma)

Tetování Airbrush: 40 Kč/tetování (děti umístěné v hlídacím koutku mají zdarma)

 

Seepoint je s námi

To, že jsme vidět i v ulicích, je velká zásluha firmy Seepoint, která pro nás zajišťuje propagaci na míru (a na lavičky). A na MD se můžete navíc těšit na jejich guerrilovo-lavičkovou akci!

Knírparty s Ventolinem

Poslední movembrový víkend je třeba vyrazit na kníratou párty! Vyvrcholení výzvy MOstrava bude zároveň oficiální afterparty Meat Design Ostrava 2016. Takže pořádný mejdan. Hlavní hvězdou večera budete vy a vaše kníry a návštěvou nás poctí hudební mistr Ventolin!

VENTOLIN
Svérázný elektronický hudebník kombinuje prvky elektra, raného acid house, punku a techna. Ventolin používá různé krabičky, efekty a živě s nimi vytváří svou chytlavou muziku. Jeho performance klade důraz na energii a při své live show dokonale maže bariéru mezi interpretem a publikem. Celkový zážitek podpoří téměř hypnotizující projekce a blikající dekorace.

Vstupné pro návštěvníky označené páskem výstavy Meat Design Ostrava je ZDARMA.

Skvělé filmy, Česká televize a Meat Design Ostrava

To jde dohromady! V prostorách Cineportu se budete moci od čtvrtku do neděle podívat na některý z filmů, které nám poskytla Česká televize, náš mediální partner. Potěšíme obdivovatele Maxima Velčovského, Adama Gebriana, Josefa Pleskota, Kurta Gebauera ale také všechny milovníky krásné architektury a designu. V rámci programu se v pátek od 20.00 uskuteční slavnostní předpremiéra dokumentu Cesty Josefa Pleskota za účasti jeho tvůrců.

Těšit se můžete i na filmy Refresh, 24 hodin v domě, Designový revolucionář, Kurt Gebauer, Český design, filmy z cyklu Příběhy domů.